W dniu 13 grudnia 2018 roku o godzinie 11:00 w siedzibie Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych Oddział Wałbrzych odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla laureatów dwóch konkursów. Oba cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Komisje konkursowe miały bardzo trudny wybór. Jednak po długich obradach udało się wyłonić zwycięzców, którzy zostali zaproszeni do Świdnicy.

  
Pierwszy z konkursów o randze regionalnej – „Słońce w obiektywie” wyłonił osoby, które w bardzo ciekawy i kreatywny sposób uwieczniły na fotografiach słońce. Pojawiły się zarówno fotografie makro jak i krajobrazy. Każda z nich wymagała od autora wielkiego skupienia, przemyślenia oraz precyzji. Gra światła połączonego z odpowiednim uchwyceniem wyjątkowego momentu dała w rezultacie piękne prace.

I   MIEJSCE: Karolina Rogacz - Szkoła Podstawowa nr 2 Świdnica (fot. 1)
II  MIEJSCE: Barbara Roszak - Zespół Szkół Muzycznych w Wałbrzychu (fot. 2)
III MIEJSCE: Magdalena Koszyńska - Szkoła Podstawowa w Ścinawce Średniej (fot. 3)    Drugi z konkursów o randze wojewódzkiej – „Niesamowite opowieści z parków krajobrazowych Dolnego Śląska” wyłonił osoby, które przy wykorzystaniu swojej wyobraźni, zdolności pisarskich oraz talentu plastycznego stworzyły opowiadania opatrzone pięknymi ilustracjami. Jedne bawiły do łez, drugie wywoływały wzruszenie a jeszcze inne powodowały chwile zadumy nad naszym postępowaniem wobec otaczającej nas natury. Mamy nadzieję, że z tych pięknych opowiadać uda się stworzyć w przyszłym roku publikację, aby większe grono odbiorców mogło podziwiać kreatywność i talent młodych autorów oraz przez ich opowiadania w przyjemny sposób dowiedziało się czegoś nowego na temat parków krajobrazowych Dolnego Śląska.Tekst: Aleksandra Halewicz
Zdjęcia z gali: Piotr Ciężki