Dnia 22.04.2021r. o godz. 10:00 przeprowadzony został w formie zdalnej IV wojewódzki etap XX edycji konkursu dla uczniów szkół z terenów parków krajobrazowych Polski pt. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W konkursie, w naszym województwie udział wzięło 9 czteroosobowych drużyn, reprezentujących 9 parków krajobrazowych województwa dolnośląskiego.

W konkursie zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Żmigrodzie, reprezentująca Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy” zajmując I miejsce.

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dzierżoniowie, reprezentująca Park Krajobrazowy Gór Sowich.

III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wilkanowie reprezentująca Śnieżnicki Park Krajobrazowy.

Ponadto wyłoniono 3 najlepszych uczestników w części rozpoznawanie roślin i zwierząt chronionych: 2 uczniów ze Szkoły Podstawowej z Wilkanowa i 1 uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Dzierżoniowa.

Drużyny, które zostały laureatami etapu wojewódzkiego otrzymają nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego oraz jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli, a laureaci i ich szkoły wyrażą chęć, będzie możliwość pobytu na warsztatach ekologicznych w CEEiK „Salamandra” w Myśliborzu w dniach od 31 maja do 02 czerwca 2021 r.
Wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymali za udział w etapie wojewódzkim nagrody książkowe i dyplomy.
Drużyna zwycięska w trzyosobowym składzie będzie reprezentowała Dolny Śląsk na etapie ogólnopolskim, który odbędzie się 09 czerwca 2021 r. w zależności od sytuacji, w formie zdalnej bądź też bezpośrednio w swojej szkole, przy udziale pracownika Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.


Gratulujemy!