W dniu 20 czerwca 2012r. o godz. 10:00 w Centrum Edukacyjnym w Krośnicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu fotograficznego „Piękno i zagrożenia w Parku Krajobrazowym Dolina Baryczy”.
Konkurs został skierowany do szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu parku krajobrazowego Dolina Baryczy z części wielkopolskiej i dolnośląskiej.


Do konkursu zgłosiło się łącznie 100 uczestników (370 prac) z 27 szkół.
Uroczystego otwarcia finału konkursu dokonał Dyrektor Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych witając zaproszonych laureatów wraz z opiekunami oraz gości, ze strony wielkopolskiej parku Dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego Pana  Janusza Łakomca wraz z pracownikiem koordynującym konkurs Panią Małgorzatą Walicht.
Następnie Dyrektor DZPK przedstawił krótką prezentację o Parku Krajobrazowym „Dolina Baryczy” i przystąpił do wręczenia nagród .
Nagrody przyznano w dwóch kategoriach – szkoły podstawowe i gimnazjalne.
Nagrodami w tym konkursie były książki-albumy oraz publikacje DZPK za zajęcie trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach oraz nagrody dla opiekunów.
Na zakończenie uroczystości wszystkich uczestników i gości zaproszono na drobny poczęstunek.
Po zakończeniu uroczystości na finalistów czekała bryczka, i wszyscy pod przewodnictwem strażnika parku Pana Zdzisława Rogowskiego wyruszyli na wycieczkę objazdową po stawach w okolicy Krośnic.

Poniżej wyniki konkursu i nagrodzone zdjęcia:

Kategoria – szkoła podstawowa

Kategoria – gimnazjum

 

Uczestnicy konkursu